Kokoukset

Yhdistyksen tapahtumia syksyllä 2021

Syksyn kuukausikokoukset järjestetään seuraavasti:

7.11. kello 17:30 – Syyskokous. Kaupungintalolla, kokoushuoneessa Kallio (Tapahtumasivu Facebookissa)
12.12. kello 17:30 – Kuukausikokous. Kaupungintalolla, kokoushuoneessa Kallio
18.11. kello 18 – Budjettivaltuuston kokous

Hyvinkään vihreät täyttää tänä syksynä 35 vuotta!

Juhlimme vihreiden paikallisvoimien kanssa lauantaina 30.10. kello 11. Hyvinkään kaupungintalon aulassa. Juhlabrunssin ohella tapaamme entisiä, nykyisiä ja toivottavasti tulevia vihreitä, sekä muita kiinnostuneita.

Yhdistyksen historiasta kertoo yksi perustajajäsenistämme, nykyinen kunniajäsen Sinikka Ala-Paavola. Vihreän liiton puolesta kunniavieraaksi saapuu ulkoministeri Pekka Haavisto.

Ohjelmassa luvassa myös musisointia, sekä pieni kulttuuripaneeli: Minna Hyytiäinen, Janne Matikainen ja Niko Kostia.

Juhliimme ovat tervetulleet kutsuvieraat sekä muut kiinnostuneet ilmoittautumisella, ilmoittaudu osallistumisestasi osoitteeseen sihteeri (a) hyvinkaanvihreat.fi – kiitos! (Tapahtumasivu Facebookissa)

Luvassa aluevaaleihin liittyvää ohjelmaa!

Tammikuussa valitaan ensimmäiset aluevaltuustot, joten loppuvuonna puhutaan sotesta ja pelastustoimesta. Suunnittelemme virtuaalikeskusteluja ja mahdollisia vaalitapahtumia vuodenvaihteeseen – seuraa ilmoitteluamme kotisivuillamme ja somessa!